Karaman Haberleri, Karaman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Türkçe öğrenen mülteciler sertifikalarını aldı

Karaman’da bulunan mültecilerin hayatlarını kolaylaştırmak için dördüncüsü düzenlenen ve toplam 75 öğrencinin belge almaya hak kazandığı Türkçe Dil Kursu Sertifika törenine, Belediye Başkan Vekili Mustafa Sarı ile Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven ve sertifika alacak olan mülteciler katıldı.

Törende konuşan Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, “İnsanın derdini anlatamaması kadar zor bir durum yoktur. İlimize gelen ve Türkçe bilmeyen mülteci kardeşlerimiz için komisyonumuz Türkçe kursları açıyor. Yapılan bu kursların mülteci kardeşlerimizin yaşamına büyük katkısı olmuştur. Özellikle Kent Konseyi Mülteci Komisyonu Başkanı Emine Erdemsoy ve komisyon üyelerine, görev alan öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkan Vekili Mustafa Sarı’da, “Ülkemize sığınan mültecileri misafir olarak görüyor, sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak mültecilerin sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. Türkçe bilmeyen mültecilere bu hizmeti sunmaya devam edeceğiz. Bu kurslarda görev alan öğretmenlerimizi ve sertifika almaya hak kazanan mültecileri kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

“Mülteciler İstiklal Marşı’nı okudu”

Mülteci vatandaşların sertifika törenine katılanlara bir de sürprizi vardı. Önce Türkçe şiir okuyan mülteciler daha sonra hep birlikte İstiklal Marşı’nı okuyarak salonda bulunanlara duygusal anlar yaşattı.

Program, sertifika almaya hak kazananlara sertifikalarının verilmesiyle sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Karaman’da 2 bin kişinin saf tutabileceği Ahmet Yesevi Camisi’nde çalışmalar sürüyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri