Karaman Haberleri, Karaman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Türk Dünyası Kültür Parkı’nda çalışmalar devam ediyor

Karaman Belediyesi’nin, şehrin çehresini değiştirecek önemli projelerinden birisi olan Türk Dünyası Kültür Parkı’nda çalışmalar devam ediyor.
500 bin metre karelik dev bir araziyi kaplayan proje tamamlandığında, Karaman’ın en büyük park ve mesire alanı olacak. Türk Dünyası Kültür Parkı’nda çalışmaların tüm hızıyla sürdüğünü söyleyen Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, proje içerisinde yer alan sosyal tesislerde de çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade etti.
Başkan Çalışkan yaptığı açıklamada, Yapılan protokolle belediyemize devri gerçekleştirilen Vali Hakkı Teke Ormanı’nda yapımına başlanan Türk Dünyası Kültür Parkı projesinde çalışmalarımız devam ediyor. 500 bin metre kare alana sahip park içerisinde, spor sahaları, fitness alanları, kamelyalar, modern çocuk oyun grupları, suni gölet, çeşmeler, yöresel ürün satış yerleri, anfi tiyatro, WC’ler, büfeler, kır lokantası, müze, mescit ve otopark alanı yer alacak. Çalışmalar çerçevesinde, 60×102 metre büyüklüğündeki suni gölet çalışması tamamlanırken sosyal donatıları oluşturan mekanların inşaat çalışmaları da başladı. Türk Dünyası Kültür Parkı tamamlandığında, vatandaşlarımızın tabiatla iç içe olduğu ve huzur bulduğu bambaşka sosyal yaşam alanı olacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan Türk Dünyası Kültür Parkı’nda çalışmalar devam ediyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri