Karaman Haberleri, Karaman Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Karaman Belediyesi kış hazırlıklarını tamamladı

Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, kış mevsimi dolayısıyla yaşanabilecek olumsuzlukların önüne geçmek adına gereken önlemleri aldıklarını ifade ederek, belediyenin kışa hazır olduğunu belirtti. Çalışkan, “Geçtiğimiz yıl zorlu ve bereketli bir kış mevsimi geçirdik. Ekiplerimiz, kar ve buzlanmaya karşı 24 saat görevinin başında olacaklar. 5 greyder, 10 kar küreme aparatlı kamyon, 6 solüsyon atma aracı, 3 solüsyon tankeri, 1 adet hem cüruf atmalı hem küremeli araç, 2 adet kar küreme aparatlı kazıcı ve yükleyici ile kış şartlarına karşı hazırlıklarımızı yaptık” dedi. Teknolojik bakımından son derece modern araçlara sahibiz diyen Başkan Çalışkan, “Bu araçların bazıları hem kar küreme hem de tuzlama işlemini aynı anda yapabiliyor. Buzlanmaya karşı 300 ton kar ve buz önleyici solüsyon ile 125 ton çüruflu tuz stokumuz hazır durumda. Vatandaşlarımızın huzuru için şehrin dört bir yanında ve özellikle ulaşımın yoğun olduğu caddelerde aksaklıkların yaşanmaması adına gerekli koordinasyon sağlanacak” ifadelerini kullandı.

Karaman Belediyesi, kış mevsiminin başlamasıyla birlikte araç sürücülerini ve oluşabilecek soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı da vatandaşları uyardı. Belediyeden yapılan uyarıda, periyodik olarak baca temizliğinin yapılması ve gaz kullanımında havalandırma menfezinin açık olmasına dikkat edilerek kombi ve sobadan çıkan gazların neden olduğu ölümlerin önüne geçilebileceği belirtildi. Vatandaşların yoğun kar yağışlarında daha çok toplu taşıma araçlarını kullanması gerektiği ifade edilen açıklamada, sürücülerin de araç bakımlarını yaparak kış lastiği ve zincirsiz yola çıkmamaları gerektiği vurgulandı.

Bir önceki yazımız olan Kalkınma Bakanı Elvan: "Milletin seçtiği Cumhurbaşkanımızı hazmedemiyorlar" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme teknikleri